Quantic PMI Model 10CL14600-3200-CD-SFF is a bandpass filter centered at 14.6 GHz with a nominal bandwidth of 3.2 GHz. Package size is 2.05" x 0.625" x 0.4" with SMA female connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Center Frequency (GHz): | 14.6 |
| Bandwidth (GHz): | 3.2 |
| Insertion Loss (dB): | 1 dB Max |
| Rejection: | -45 dBc @ 12 GHz, -50 dBc @ 18 GHz |
| Rejection: | -45 dBc @ 12 GHz, -50 dBc @ 18 GHz |
| VSWR: | 2.0:1 Max |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 2.05" x 0.625" x 0.4" |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | -55 ºC to +85 ºC Operating, -65 ºC to +125 ºC Non-Operating |
| Humidity: | MIL-STD-202F, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202F, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202F, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202F, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107 |
| Salt Fog: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |
| Fungus: | MIL-STD-810C, Method 508.2 |