Quantic PMI Model 10CL14G-4G-CD-SFF is a combline filter with a center frequency of 14 GHz and a bandwidth of 4 GHz. Package size is 2.0" x 0.625" x 0.4" with SMA connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Center Frequency (GHz): | 14 |
| Bandwidth (GHz): | 4 |
| Insertion Loss (dB): | 2 dB Max |
| Rejection @ 11 GHz: | -60 dB |
| Rejection @ 17 GHz: | -60 dB |
| VSWR: | 2.0:1 Max |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 2.0" x 0.625" x 0.4" |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature (Operating): | -55 °C to +85 °C |
| Temperature (Storage): | -65 °C to +125 °C |
| Humidity: | MIL-STD-202F, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202F, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202F, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202F, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107 |
| Salt Fog: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |
| Fungus: | MIL-STD-810C, Method 508.2 |