Quantic PMI Model 11CL22D5G-3G-CD-SFF is a combline filter with a center frequency of 22.5 GHz and a bandwidth of 3 GHz. Package size is 2.05" x 0.625" x 0.35" with SMA connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Center Frequency (GHz): | 22.5 |
| Bandwidth (GHz): | 3 |
| Insertion Loss (dB): | 1 dB Max |
| Rejection: | -50 dB @ 10, 15, 18.5 to 29 GHz |
| VSWR: | 2.0:1 Max |
| Connectors: | SMA Female |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature (Storage): | -65 °C to +125 °C |