Quantic PMI Model 12CL11D5G-5G-CD-SFF is a combline filter with a center frequency of 11.5 GHz and a bandwidth of 5 GHz. Package size is 1.85" x 0.50" x 0.38" with SMA connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Center Frequency (GHz): | 11.5 |
| Bandwidth (GHz): | 5 |
| Insertion Loss (dB): | 2 dB Max |
| Rejection @ DC to 8.5 GHz: | -60 dB Min |
| Rejection @ 14.5 to 24 GHz: | -60 dB Min |
| VSWR: | 2.0:1 Max |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 1.85" x 0.50" x 0.38" |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature (Operating): | -55 °C to +85 °C |
| Temperature (Storage): | -65 °C to +125 °C |
| Humidity: | MIL-STD-202F, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202F, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202F, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202F, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107 |
| Salt Fog: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |
| Fungus: | MIL-STD-810C, Method 508.2 |