Quantic PMI Model 12CL15200-1000-CD-SFM is a bandpass filter centered at 15.2 GHz with a nominal bandwidth of 1 GHz. Package size is 3.83" x 0.5" x 0.5" with SMA connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Center Frequency (GHz): | 15.2 |
| Bandwidth (GHz): | 1 |
| Insertion Loss (dB): | 1 dB |
| Rejection: | -40 dBc @ 14.3 and 15.85 GHz, -65 dBc @ 13.7 GHz |
| VSWR: | 2.0:1 Max |
| Connectors: | SMA Female / Male |
| Size: | 3.83" x 0.5" x 0.5" |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | -40ºC to +85 ºC Operating, -40ºC to +100 ºC Non-Operating |
| Humidity: | MIL-STD-202F, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202F, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202F, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202F, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |