Quantic PMI Model 15CL2R3G-200M-CD-SFF is a Comb Bandpass Filter with a 2.3 GHz, center frequency and a 0.2 GHz, bandwidth. Precision machined housing and silver plated to provide the highest possible Q. Package size is 3.583" x 1.299" x 0.512" with SMA female connectors in and out.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Preliminary |
| Center Frequency (GHz): | 2.3 |
| Bandwidth (GHz): | 0.2 |
| Insertion Loss (dB): | 1 dB |
| Stop Band Attenuation: | 40 dB Min @ F0 ±0.2 GHz, (DC to 2.1 GHz, 2.5 to 5 GHz) |
| Input Power (dBm): | 2 W |
| Group Delay: | 35 ns Max |
| Loss Ripple (Peak to Peak): | 0.7 dB |
| Impedance: | 50 Ohm |
| VSWR: | 1.5:1 Max |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 3.583" x 1.299" x 0.512" |
| Finish: | Painted Blue |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | -40 ºC to +85 ºC Operating, -55 ºC to 85 ºC Non-Operating |
| Humidity: | MIL-STD-202F, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202F, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202F, Method 204B Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202F, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107 |