Quantic PMI Model 5CL21G23G-CD-SFF is a Cavity Bandpass Filter operating over the 21 to 23 GHz frequency range with a nominal bandwidth of 2 GHz. Package size is 1.27" x 0.5" x 0.3" with SMA female connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Preliminary |
| Center Frequency (GHz): | 21 to 23 |
| Bandwidth (GHz): | 2 |
| Insertion Loss (dB): | 1.5 dB |
| Passband Return Loss (dB): | 12 dB |
| Input Power (dBm): | 10 W |
| Group Delay: | TBD |
| Passband Ripple: | 1 dB |
| Rejection: | 40 dB Min @ 6 to 16 GHz, 40 dB Min @ 32 to 40 GHz |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 1.27" x 0.5" x 0.3" |
| Finish: | Painted Blue |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | -40 ºC to +70 ºC Operating, -55 ºC to +85 ºC Non Operating |
| Humidity: | 95% RH @ 40 ºC |
| Shock: | 20G for 11 msec half sine wave, 3 axis both directions |
| Altitude: | 60,000 FT 1.0 psi min. |