Quantic PMI Model 5CL5086-100-CD-SS is a bandpass filter centered at 5.086 GHz with a nominal bandwidth of 0.1 GHz. Package size is 1.90" x 0.50" x 0.50" with SMA female connectors in and out.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Preliminary |
| Center Frequency (GHz): | 5.086 |
| Bandwidth (GHz): | 0.1 |
| Insertion Loss (dB): | 1.8 dB |
| Rejection: | -65 dBc @ DC to 2.55 GHz, -65 dBc @ 7.578 to 20 GHz |
| VSWR: | 1.5:1 Max |
| Connectors In/Out: | SMA Female |
| Size: | 1.9" x 0.5" x 0.5" |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | -40 ºC to +85 ºC Operating, -40 ºC to +100 ºC Non-Operating |
| Humidity: | MIL-STD-202F, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202F, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202F, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202F, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |