Quantic PMI Model 5CL5625-100-CD-SS is a bandpass filter centered at 5.625 GHz with a nominal bandwidth is 0.1 GHz. Package size is 2.9" x 0.6" x 0.75" with SMA female connectors in and out.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Preliminary |
| Center Frequency (GHz): | 5.625 |
| Bandwidth (GHz): | 0.1 |
| Insertion Loss (dB): | 1.8 dB |
| Rejection: | -30 dBc @ Fo +/- 90 MHz, -65 dBc @ DC to 1 GHz |
| VSWR: | 1.5:1 Max |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 2.9" x 0.6" x 0.75" |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | -40 ºC to +85 ºC Operating, -40 ºC to +100 ºC Non-Operating |
| Humidity: | MIL-STD-202F, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202F, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202F, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202F, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |