Quantic PMI Model 5CL6D8-200-CD-SMM is a combline filter with a center frequency of 6.8 GHz and a bandwidth of 0.2 GHz. Package size is 2.90" x 0.60" x 0.75" with SMA connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Center Frequency (GHz): | 6.8 |
| Bandwidth (GHz): | 0.2 |
| 3 dB Bandwidth: | 0.2 |
| Insertion Loss (dB): | 4 dB Max |
| VSWR: | 1.5:1 Max |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 2.90" x 0.60" x 0.75" |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature (Operating): | -55 °C to +85 °C |
| Temperature (Storage): | -65 °C to +125 °C |
| Humidity: | MIL-STD-202F, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202F, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202F, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202F, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107 |
| Salt Fog: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |
| Fungus: | MIL-STD-810C, Method 508.2 |