Quantic PMI Model 8CL8R85-700-CD-SFM is a bandpass filter centered at 8.85 GHz with a nominal bandwidth is 0.7 GHz. Package size is 2.15" x 0.6" x 0.5" with SMA connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Preliminary |
| Center Frequency (GHz): | 8.85 |
| Bandwidth (GHz): | 0.7 |
| Insertion Loss (dB): | 1 dB |
| Rejection: | -40 dBc @ 8.2 and 9.55 GHz, -65 dBc @ 4.1 and 7.7 GHz, -65 dBc @ 9.9 GHz |
| VSWR: | 2.0:1 Max |
| Connectors: | SMA Female / Male |
| Size: | 2.15" x 0.6" x 0.5" |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | -40 ºC to +85 ºC Operating, -40º C to +100 ºC Non-Operating |
| Humidity: | MIL-STD-202F, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202F, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202F, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202F, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |