| General Parameters: |
| Status: | Preliminary |
| Type: | 26 Way |
| Frequency Min (GHz): | 9 |
| Frequency Max (GHz): | 10.2 |
| Isolation (dB): | 20 dB Min |
| Insertion Loss (dB): | 1 dB Max |
| VSWR (In/Out): | 1.4:1 Max |
| Phase Balance: | ±3° Max |
| Power Handling: | 30 W Average |
| Output Power/Port: | J1: -36.2237 ± 0.5 dB J2: -35.4068 ± 0.5 dB J3: -34.0314 ± 0.5 dB J4: -32.4181 ± 0.5 dB J5: -30.8064 ± 0.5 dB J6: -29.3313 ± 0.5 dB J7: -28.0529 ± 0.5 dB J8: -26.9879 ± 0.5 dB J9: -26.1323 ± 0.5 dB J10: -25.4737 ± 0.5 dB J11: -24.9964 ± 0.5 dB J12: -24.6867 ± 0.5 dB J13: -24.535 ± 0.5 dB J14: -24.535 ± 0.5 dB J15: -24.6867 ± 0.5 dB J16: -24.9964 ± 0.5 dB J17: -25.4737 ± 0.5 dB J18: -26.1323 ± 0.5 dB J19: -26.9879 ± 0.5 dB J20: -28.0529 ± 0.5 dB J21: -29.3313 ± 0.5 dB J22: -30.8064 ± 0.5 dB J23: -32.4181 ± 0.5 dB J24: -34.0314 ± 0.5 dB J25: -35.4068 ± 0.5 dB J26: -36.2237 ± 0.5 dB |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 13.5" x 3.0" x 0.5" |
| Finish: | Painted Blue |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: |
| Temperature (Operating): | -55 °C to +125 °C |
| Temperature (Non-Operating): | -40 °C to +85 °C |
| Humidity: | MIL-STD-202, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202, Method 107D Cond. A |