Quantic PMI Model BP-9R765G-400-2G-SFF is a bandpass filter with a center frequency of 9.765 GHz with a bandwidth of 0.4 GHz and an insertion loss of 2 dB maximum. Package size is 6.38" x 0.71" x 0.47" with SMA Female connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Preliminary |
| Center Frequency (GHz): | 9.765 |
| Bandwidth (GHz): | 0.4 |
| Passband Frequency (GHz): | 9.565 to 9.965 |
| Insertion Loss (dB): | 2 dB Max |
| Insertion Loss @ Center Frequency: | 2 dB Max |
| Input Power (dBm): | 5 W Max |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Rejection @ 9.3 to 9.46 GHz: | 50 dB Min |
| VSWR: | 1.5:1 Max |
| Connectors: | SMA Female |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | +5 ºC to +40 ºC Operating |
| Humidity: | MIL-STD-202, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |