Quantic PMI Model BP-9R765G-416-0R5G-SFF is a bandpass filter with a center frequency of 9.765 GHz with a passband frequency of 9.557 to 9.973 GHz and an insertion loss of 0.5 dB maximum. Package size is 12.61" x 1.26" x0.75" with SMA Female connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Preliminary |
| Center Frequency (GHz): | 9.765 |
| Bandwidth (GHz): | 0.416 |
| Passband Frequency (GHz): | 9.557 to 9.973 |
| Insertion Loss (dB): | 0.5 dB Max |
| Insertion Loss @ Center Frequency: | 0.5 dB Max |
| Input Power (dBm): | 5 W Max |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Rejection @ DC to 9.46 GHz: | 30 dB Min |
| Rejection @ 10.07 GHz: | 20 dB Min |
| VSWR: | 1.5:1 Max |
| Connectors: | SMA Female |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | +20 ºC to +25 ºC Operating |
| Humidity: | MIL-STD-202, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |