Quantic PMI Model BPF-1D25G-0D2G-SFF is a bandpass filter centered at 1.25 GHz with a bandwidth of 1.15 to 1.35 GHz (-3 dB). Equipped with field replaceable SMA female connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Preliminary |
| Center Frequency (GHz): | 1.25 |
| Bandwidth (GHz): | 1.15 to 1.35 (-3 dB) |
| Insertion Loss (dB): | 0.5 dB Max |
| Rejection: | 39 dBc Min @ 1.1 GHz 44 dBc Min @ 1.4 GHz |
| VSWR: | 1.5:1 Max |
| Connectors: | SMA Female |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |