Quantic PMI Model BPF-5G-2G-SFF is a bandpass filter centered at 26 GHz with a bandwidth of 22 to 30 GHz. and a maximum insertion loss of 0.8 dB with a rejection of 105 dBc Min @ 4 GHz, 52 dBc Min @ 14 GHz. Outfitted with 2.92mm female connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Preliminary |
| Center Frequency (GHz): | 26 |
| Bandwidth (GHz): | 22 to 30 |
| Insertion Loss (dB): | 0.8 dB Max |
| Input Power (dBm): | 30 dBm Max |
| Rejection: | 105 dBc Min @ 4 GHz 52 dBc Min @ 14 GHz |
| VSWR: | 1.6:1 Max |
| Connectors: | 2.92mm Female |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |