Quantic PMI Model BPF-9400-2000-35-SFF-HY is a bandpass filter with a passband is from 8.4 to 10.4 GHz. Package size is 1.92" x 0.80" x 0.40" with SMA female connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Center Frequency (GHz): | 9.4 |
| Frequency Range, -3 dB Bandwidth (GHz): | 5 dB Max |
| Bandwidth (GHz): | 2 Min (-3 dB) |
| Insertion Loss (dB): | 5 dB Max |
| Insertion Loss (Pass Band): | (-1 dB) 5 dB Max |
| Rejection: | -35 dBc Min (0.1 to 8 GHz) -35 dBc Min (10.8 to 15 GHz) |
| VSWR in the Pass Band: | 2.0:1 Max Over 90% of Passband |
| Connectors: | SMA Female - Field Replaceable |
| Size: | 1.92" x 0.80" x 0.40" |
| Finish: | Gold Plated |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | -45 °C to +85 °C |
| Non-Operating Temperature: | -55 °C to +125 °C |