Quantic PMI Model CL9D5G-1G-CD-SS is a combline filter with a center frequency of 9.5 GHz with a maximum insertion loss of 0.5 dB and a maximum VSWR of 1.5:1. Package size is 0.75" x 0.50" x 0.40" with SMA connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Center Frequency (GHz): | 9.5 |
| Bandwidth (GHz): | 1 |
| Insertion Loss (dB): | 0.5 dB Max |
| Rejection @ 2 to 4 GHz: | 40 dB Min |
| Rejection @ 13 to 19 GHz: | 50 dB Min |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 0.75" x 0.50" x 0.40" |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature (Operating): | -55 °C to +85 °C |
| Temperature (Storage): | -65 °C to +125 °C |
| Humidity: | MIL-STD-202F, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202F, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202F, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202F, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107 |
| Salt Fog: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |
| Fungus: | MIL-STD-810C, Method 508.2 |