Quantic PMI Madel ISO-334-40-SFF is a 3 to 3.4 GHz coaxial isolator with an insertion loss of 0.7 dB maximum; isolation of 40 dB; forward power of 100 W / reverse power of 30 W and a VSWR of 1.3:1, with SMA female connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Preliminary |
| Frequency Range (GHz): | 3 to 3.4 |
| Frequency Min (GHz): | 3 |
| Frequency Max (GHz): | 3.4 |
| Insertion Loss (dB): | 0.7 dB Max |
| VSWR: | 1.3:1 Max |
| Forward Power: | 100 W |
| Reverse Power: | 30 W |
| Connectors: | SMA Female |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | -40 °C to +85 °C (Operating) |