Quantic PMI Model PEC-17G22G-CPD-SFF is a directional detector that operates over the frequency range of 17.0 to 22.0 GHz.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Frequency Range: | 17.0 to 22.0 GHz |
| Frequency Min: | 17.0 GHz |
| Frequency Max: | 22.0 GHz |
| Insertion Loss: | 3.0 dB Max |
| Pin: | +24 dBm CW Max |
| RF Coupled Port: | -10 dB goal |
| Detected DC Voltage via DC Pin: | 100 mV Typ @ Pin = +3 dBm |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |