Quantic PMI Model PF60-243 (CL15D51-300-CD-SFF) is a Combine Filter with a center frequency of 15.51 GHz and a bandwidth of 0.3 GHz. Precision machined housing and silver plated to provide the highest possible Q. Package size is 2.25" x 0.40" x 0.50" with SMA female connectors in and out.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Center Frequency (GHz): | 15.51 |
| Bandwidth (GHz): | 0.3 |
| 3 dB Bandwidth: | 0.3 |
| Insertion Loss (dB): | 4 dB Max |
| Insertion Loss (Pass Band): | -4 dB Max |
| VSWR in the Pass Band: | 1.5:1 Max |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 2.25" x 0.40" x 0.50" |
| Weight: | 1 oz Typ |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | -55 °C to 85 °C (Operating), -65 °C to 125 °C (Storage) |