Quantic PMI Model PGA-500M4G-8CH-50-30DBM-3U-SFF is a chassis containing 8 amplifier channels with the ability to individually terminate unused input ports internally into 50 Ω. The minimum gain is 50 dB with an output P1dB of +30 dBm. Unit size is 3U 19" Rackmount Chassis, 20" Deep Max.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Frequency Range: | 0.5 to 4 GHz |
| Gain: | 50 dB Min (With 0 dB Attenuation) |
| OP1dB: | +30 dBm Min |
| Switching Speed: | 50 ns Max |
| Connectors: | SMA (F) |
| Size: | 3U 19" Rackmount Chassis, 20" Deep Max |
| Finish: | Power Coat Blue |
| Operating Temperature: | 10 °C to 30 °C |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |