

PMI Model PLDRO-13D95G-25M-EXT-ROHS is a PLDRO with an output frequency of 13.950 GHz and a reference frequency of 25 MHz, an output power of 13 to 15 dBm, a VSWR of 3:1, an output spurious of -76 dBc, an output harmonic of -20 dBc, a reference input power of +10 ± 3 dBm, and a reference input spurious of -80 dBc. This model has SMA female connectors and measures 2.25" x 2.25" x 1.41". ROHS Compliant.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Output Frequency - fo (GHz): | 13.95 |
| Output Power (dBm): | 13 to 15 dBm |
| Spurious: | -76 dBc Max |
| Harmonics: | -20 dBc Max |
| Reference Input Power: | 10 ± 3 dBc |
| Reference Frequency: | 25 MHz |
| VSWR: | 3.0:1 Min |
| DC Supply: | +12 ± 0.5 VDC, 500 mA Max |
| DC Power: | +12 ± 0.5 VDC, 500 mA Max |
| Lock Indicator: | TTL High for In-Lock TTL Low for Out-of-Lock |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 2.25" x 2.25" x 1.41" |
| Finish: | Nickel Plated |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Operating Temperature: | -50 °C to 75 °C |