Quantic PMI Model PLDRO-17D45G-25M-EXT-ROHS is a PLDRO with an output frequency of 17.45 GHz. It has a reference frequency of 25 MHz, an output power of 13.8 dBm, a no lock VSWR of 3:1, an output spurious of -75 dBc, an output harmonic of -25 dBc, a sub harmonic of -60 dBc, a reference input power of 10 to -3 dBm, and a reference input spurious of -80 dBc. This model has SMA female connectors and measures 2.25" x 2.25" x 1.41". RoHS compliant.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Output Frequency - fo (GHz): | 17.45 |
| Output Power (dBm): | 13 to 15 dBm |
| Spurious: | -75 dBc Max |
| Harmonics: | -25 dBc Max |
| Sub Harmonics: | -60 dBc Max (0.5 Fo, 1.5 Fo, 2.5 Fo, etc.) |
| Reference Input Power: | 10 ± 3 dBc |
| Reference Frequency: | 25 MHz (External) |
| VSWR: | 3.0:1 Min |
| DC Power: | +12 ± 0.5 VDC, 500 mA Max |
| Lock Indicator: | TTL High for In-Lock |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 2.25" x 2.25" x 1.41" |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Operating Temperature: | -40 °C to 75 °C |