Quantic PMI Model PLDRO-19D050G-25M-EXT-ROHS is a PLDRO with an output frequency of 19.05 GHz with an output power of 13 to 15 dBm. This model is outfitted with SMA connectors. This model has SMA female connectors and measures 2.25" x 2.25" x 1.41". ROHS compliant.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Output Frequency - fo (GHz): | 19.05 |
| Output Power (dBm): | 13 to 15 dBm |
| Spurious: | -76 dBc Max |
| Harmonics: | -20 dBc Max |
| Reference Input Power: | 10 ± 3 dBc |
| Reference Frequency: | 25 MHz |
| VSWR: | 3.0:1 Min |
| DC Supply: | +12 ± 0.5 VDC, 450 mA Max |
| DC Power: | +12 ± 0.5 VDC, 500 mA Max |
| Lock Indicator: | TTL High for In-Lock TTL Low for Out-of-Lock |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 2.25" x 2.25" x 1.41" |
| Finish: | Nickel Plated |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Operating Temperature: | -40 °C to 75 °C |