Quantic PMI Model 6CL9227D5M-180-CD-SFF is a bandpass filter centered at 9.2275 GHz having a nominal bandwidth of 0.18 GHz with a low loss of 1 dB typical and a VSWR of 1.5:1 maximum. Phase linearity from 9.2075 to 9.2475 GHz is ±3.2° typical. Package size is 1.9" x 0.4" x 0.4" with SMA female connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Center Frequency (GHz): | 9.2275 |
| Bandwidth (GHz): | 0.18 |
| Insertion Loss (dB): | 1 dB Typ |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Rejection: | -60 dBc @ 8.8235 and 9.6715 GHz |
| VSWR: | 1.5:1 Max - Measured 1.22:1 |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 1.9" x 0.4" x 0.4" |
| Finish: | Gray Epoxy Paint |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Temperature: | -55 ºC to +85 ºC Operating, -65 ºC to +125 ºC Non-Operating |
| Humidity: | MIL-STD-202F, Method 103B Cond. B |
| Shock: | MIL-STD-202F, Method 213B Cond. B |
| Vibration: | MIL-STD-202F, Method 204D Cond. B |
| Altitude: | MIL-STD-202F, Method 105C Cond. B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, Method 107D Cond. A |
| Source | In Stock | Purchase |
|---|---|---|
![]() | 1 | Buy Now |