Quantic PMI Model PIA-25-CD-1-EXT is a Phase Locked, Dielectric Resonator Oscillator with External Reference (PLDRO) covering the frequency of 25 GHz. Package size is 2.25" x 2.25" x 0.52" with SMA Female connectors.
| General Parameters: | |
|---|---|
| Status: | Active |
| Output Frequency - fo (GHz): | 25 |
| Frequency Stability: | ±3 ppm |
| Load VSWR: | 1.4:1 Typ |
| Output Power (dBm): | 13 dBm Min |
| Spurious: | <-60 dBc |
| Phase Noise: | 1 Hz: <-34 dBc/Hz Typ -55>10 Hz: <-100 dBc/Hz Typ -95>100 Hz: <-75 dBc/Hz Typ -105>1 KHz: <-95 dBc/Hz Typ -75>10 KHz: <-100 dBc/Hz Typ -100>100 KHz: <105 dBc/Hz Typ 105>1 MHz: <130 dBc/Hz Typ |
| Harmonics: | <-25 dBc |
| Connectors: | SMA Female |
| Size: | 2.25" x 2.25" x 0.52" |
| Finish: | Nickel |
| Export Classification (ECCN): | EAR99 |
| Environmental Ratings: | |
| Operating Temperature: | -25 °C to +70 °C |
| Non-Operating Temperature: | -55 °C to +125 °C |
| Shock: | MIL-STD-202F, METHOD 213B COND B |
| Humidity: | MIL-STD-202F, METHOD 103B COND B |
| Altitude: | MIL -STD-202F, METHOD 105C COND B |
| Temperature Cycle: | MIL-STD-202F, METHOD 107D COND A |
| Source | In Stock | Purchase |
|---|---|---|
![]() | 1 | Buy Now |